TH3D475K050A0900
Mfr.Part #
TH3D475K050A0900
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2917
Ripple Current :
410mA
Length :
7.3mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
4.7μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Leakage Current :
0.0024mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
Width :
4.3mm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
2
JESD-609 Code :
e4
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Voltage - Rated :
50V