TH3D475K035F1000
Mfr.Part #
TH3D475K035F1000
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2917
Capacitance :
4.7μF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
4.3mm
Voltage - Rated :
35V
Tolerance :
±10%
Ripple Current :
390mA
Pbfree Code :
No
Leakage Current :
0.0016mA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR, 13 INCH
Length :
7.3mm
1 (Unlimited)
Height :
2.8mm