TH3D475K035E1000
Mfr.Part #
TH3D475K035E1000
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2917
Pbfree Code :
No
JESD-609 Code :
e0
HTS Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
4.7μF
Number of Terminations :
2
Depth :
4.3mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Manufacturer Size Code :
D
Height :
2.8mm
Voltage - Rated :
35V
Leakage Current :
0.0016mA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Ripple Current :
390mA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Ratings :
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Length :
7.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm