TH3D475K035D1000
Mfr.Part #
TH3D475K035D1000
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2917
Voltage - Rated :
35V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Width :
4.2926mm
Depth :
4.3mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Height :
2.8mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Capacitance :
4.7μF
Length :
7.2898mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C