TH3D475K035C1000
Mfr.Part #
TH3D475K035C1000
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2917
Tantalum Capacitors
Tan Delta :
0.06
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
14 Weeks
Ripple Current :
390mA
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Feature :
Automotive
AEC-Q200
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Voltage - Rated :
35V
Leakage Current :
0.0016mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Length :
7.3mm
Height :
2.8mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Number of Terminations :
2
Depth :
4.3mm
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
4.7μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Tolerance :
±10%