TH3D475K035A1000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3D475K035A1000
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Type :
Molded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
4.7μF
Published :
Length :
7.2898mm
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Voltage - Rated :
35V
Ratings :
AEC-Q200
Width :
4.2926mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±10%
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C