TH3D336M025F0500
Mfr.Part #
TH3D336M025F0500
Description
CAP TANT 33UF 20% 25V 2917
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
33μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
2.8mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Depth :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Molded
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
25V
Width :
4.2926mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.2898mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm