TH3D336M025E0500
Mfr.Part #
TH3D336M025E0500
Description
CAP TANT 33UF 20% 25V 2917
Stock
3
In Stock :
3
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Length :
7.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
HTS Code :
Pbfree Code :
No
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ECCN Code :
EAR99
Tan Delta :
0.06
Voltage - Rated :
25V
Ripple Current :
550mA
Mounting Type :
Surface Mount
Packing Method :
TR, 7 INCH
Depth :
4.3mm
Published :
2015
JESD-609 Code :
e0
Capacitance :
33μF
Tolerance :
±20%
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
2.8mm
D
Leakage Current :
0.0083mA