TH3D336M025D0500
Mfr.Part #
TH3D336M025D0500
Description
CAP TANT 33UF 20% 25V 2917
Tantalum Capacitors
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Published :
Depth :
4.3mm
Capacitance :
33μF
Height :
2.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Ripple Current :
550mA
Manufacturer Size Code :
D
Packing Method :
TR, 13 INCH
Tan Delta :
0.06
Feature :
Automotive
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Leakage Current :
0.0083mA
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Voltage - Rated :
25V
Length :
7.3mm