TH3D336M025C0500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3D336M025C0500
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 20% 25V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Depth :
4.3mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Feature :
Automotive
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Manufacturer Size Code :
D
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tan Delta :
0.06
Ripple Current :
550mA
Tolerance :
±20%
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Height :
2.8mm
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, 7 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Voltage - Rated :
25V
Pbfree Code :
yes
Ratings :
AEC-Q200
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Capacitance :
33μF
Leakage Current :
0.0083mA
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Molded
Length :
7.3mm