TH3D336M025A0500
Mfr.Part #
TH3D336M025A0500
Description
CAP TANT 33UF 20% 25V 2917
Leakage Current :
0.0083mA
Mount :
Surface Mount
Width :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Length :
7.3mm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
33μF
Ripple Current :
550mA
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V