TH3D336M020F0600
Mfr.Part #
TH3D336M020F0600
Description
CAP TANT 33UF 20% 20V 2917
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Depth :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packing Method :
TR, 13 INCH
Pbfree Code :
No
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Length :
7.3mm
Ripple Current :
500mA
Voltage - Rated :
20V
Height :
2.8mm
Capacitance :
33μF
JESD-609 Code :
e0
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Leakage Current :
0.0066mA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Tolerance :
±20%