TH3D336M020D0600
Mfr.Part #
TH3D336M020D0600
Description
CAP TANT 33UF 20% 20V 2917
Ripple Current :
500mA
14 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
HTS Code :
Voltage - Rated :
20V
Depth :
4.3mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Pbfree Code :
yes
Published :
Length :
7.3mm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Leakage Current :
0.0066mA
AEC-Q200
Dissipation Factor :
6 %
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Polarity :
Polar
Capacitance :
33μF
Height :
2.8mm