TH3D336M020C0600
Mfr.Part #
TH3D336M020C0600
Description
CAP TANT 33UF 20% 20V 2917
Voltage - Rated :
20V
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
33μF
Leakage Current :
0.0066mA
Polarity :
Polar
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
4.3mm
HTS Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
7.3mm
Tolerance :
±20%
Ripple Current :
500mA
Dissipation Factor :
6 %
Height :
2.8mm