TH3D336M020A0600
Mfr.Part #
TH3D336M020A0600
Description
CAP TANT 33UF 20% 20V 2917
Packing Method :
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e4
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Width :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Capacitance :
33μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Manufacturer Size Code :
D
Published :
Voltage - Rated :
20V
Ripple Current :
500mA
Leakage Current :
0.0066mA
Pbfree Code :
yes
Length :
7.3mm
Tolerance :
±20%