TH3D336M016F0600
Mfr.Part #
TH3D336M016F0600
Description
CAP TANT 33UF 20% 16V 2917
Pbfree Code :
No
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
16V
HTS Code :
Length :
7.3mm
Height :
2.8mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Ripple Current :
500mA
Packing Method :
TR, 13 INCH
JESD-609 Code :
e0
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Leakage Current :
0.0053mA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
4.3mm
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Capacitance :
33μF