TH3D336M010F0800
Mfr.Part #
TH3D336M010F0800
Description
CAP TANT 33UF 20% 10V 2917
Voltage - Rated :
10V
Surface Mount
JESD-609 Code :
e0
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Depth :
4.3mm
Ripple Current :
430mA
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Automotive
Dissipation Factor :
6 %
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±20%
Leakage Current :
0.0033mA
Packing Method :
TR, 13 INCH
Capacitance :
33μF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Polarity :
Polar
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Length :
7.3mm