TH3D336M010E0800
Mfr.Part #
TH3D336M010E0800
Description
CAP TANT 33UF 20% 10V 2917
Length :
7.3mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e0
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
2917 (7343 Metric)
Width :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
33μF
Pbfree Code :
No
Leakage Current :
0.0033mA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Published :
Ripple Current :
430mA
Voltage - Rated :
10V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm