TH3D336M010D0800
Mfr.Part #
TH3D336M010D0800
Description
CAP TANT 33UF 20% 10V 2917
Tantalum Capacitors
Width :
4.3mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Ripple Current :
430mA
Leakage Current :
0.0033mA
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, 13 INCH
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
7.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
33μF