TH3D336M010C0800
Mfr.Part #
TH3D336M010C0800
Description
CAP TANT 33UF 20% 10V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.2898mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Ratings :
AEC-Q200
Width :
4.2926mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
33μF