TH3D336M010A0800
Mfr.Part #
TH3D336M010A0800
Description
CAP TANT 33UF 20% 10V 2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Surface Mount
Width :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Pbfree Code :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Capacitance :
33μF
Voltage - Rated :
10V
Leakage Current :
0.0033mA
Tolerance :
±20%
Published :
Packing Method :
TR, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ripple Current :
430mA