TH3D336K025E0500
Mfr.Part #
TH3D336K025E0500
Description
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
Pbfree Code :
No
Length :
7.3mm
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Ripple Current :
550mA
Capacitance :
33μF
Tan Delta :
0.06
JESD-609 Code :
e0
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height :
2.8mm
Voltage - Rated :
25V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Depth :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Leakage Current :
0.0083mA