TH3D336K025C0500
Mfr.Part #
TH3D336K025C0500
Description
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
Stock
933
In Stock :
933
Packing Method :
TR, 7 INCH
Ripple Current :
550mA
Leakage Current :
8.3μA
Dissipation Factor :
6 %
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
2011
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
3.1mm
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
2917
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
25V
Length :
7.3mm
HTS Code :
Lead Free :
Lead Free
Tan Delta :
0.06
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Depth :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
REACH SVHC :
Unknown
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Capacitance :
33μF