TH3D336K025A0500
Mfr.Part #
TH3D336K025A0500
Description
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Width :
4.3mm
Tolerance :
±10%
Packing Method :
TR, 7 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ripple Current :
550mA
HTS Code :
Leakage Current :
0.0083mA
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
JESD-609 Code :
e4
Length :
7.3mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
33μF
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
25V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm