TH3D336K020F0600
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3D336K020F0600
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 10% 20V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Published :
Height :
2.8mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
HTS Code :
Packing Method :
TR, 13 INCH
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Type :
Molded
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.3mm
Manufacturer Size Code :
D
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Depth :
4.3mm
Feature :
Automotive
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
20V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Leakage Current :
0.0066mA
Pbfree Code :
No
Tolerance :
±10%
JESD-609 Code :
e0
Capacitance :
33μF
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Ripple Current :
500mA
Tan Delta :
0.06
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm