TH3D336K020E0600
Mfr.Part #
TH3D336K020E0600
Description
CAP TANT 33UF 10% 20V 2917
Packing Method :
TR, 7 INCH
Ripple Current :
500mA
ECCN Code :
EAR99
Dissipation Factor :
6 %
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Leakage Current :
0.0066mA
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Polarity :
Polar
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20V
Depth :
4.3mm
Ratings :
AEC-Q200
Height :
2.8mm
Pbfree Code :
No
Capacitance :
33μF
Published :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Length :
7.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm