TH3D336K020D0600
Mfr.Part #
TH3D336K020D0600
Description
CAP TANT 33UF 10% 20V 2917
Tolerance :
±10%
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
7.3mm
Leakage Current :
0.0066mA
Capacitance :
33μF
Polarity :
Polar
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Depth :
4.3mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
20V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Height :
2.8mm
Ripple Current :
500mA
Dissipation Factor :
6 %
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm