TH3D336K020C0600
Mfr.Part #
TH3D336K020C0600
Description
CAP TANT 33UF 10% 20V 2917
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Depth :
4.3mm
Leakage Current :
0.0066mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Molded
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Ripple Current :
500mA
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Length :
7.3mm
Capacitance :
33μF
Published :
Height :
2.8mm
Voltage - Rated :
20V
Tolerance :
±10%