TH3D336K020A0600
Mfr.Part #
TH3D336K020A0600
Description
CAP TANT 33UF 10% 20V 2917
Ripple Current :
500mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
20V
Dissipation Factor :
6 %
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
Length :
7.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Leakage Current :
0.0066mA
JESD-609 Code :
e4
Depth :
4.3mm
Capacitance :
33μF
Tolerance :
±10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm