TH3D336K016F0600
Mfr.Part #
TH3D336K016F0600
Description
CAP TANT 33UF 10% 16V 2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Height :
2.8mm
Depth :
4.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Leakage Current :
0.0053mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Ripple Current :
500mA
Capacitance :
33μF
Pbfree Code :
No
Tolerance :
±10%
Packing Method :
TR, 13 INCH
Voltage - Rated :
16V
Length :
7.3mm