TH3D336K016D0600
Mfr.Part #
TH3D336K016D0600
Description
CAP TANT 33UF 10% 16V 2917
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±10%
Ripple Current :
500mA
HTS Code :
Depth :
4.3mm
Length :
7.3mm
JESD-609 Code :
e3
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
2.8mm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
33μF
Leakage Current :
0.0053mA
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~150°C