TH3D336K016A0600
Mfr.Part #
TH3D336K016A0600
Description
CAP TANT 33UF 10% 16V 2917
Pbfree Code :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
33μF
ECCN Code :
EAR99
Width :
4.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
JESD-609 Code :
e4
Leakage Current :
0.0053mA
Voltage - Rated :
16V
Length :
7.3mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Ripple Current :
500mA
HTS Code :
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm