TH3D336K010F0800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3D336K010F0800
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 10% 10V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Ripple Current :
430mA
Length :
7.3mm
Tan Delta :
0.06
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
33μF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
No
JESD-609 Code :
e0
Factory Lead Time :
14 Weeks
Manufacturer Size Code :
D
Voltage - Rated :
10V
Published :
Leakage Current :
0.0033mA
Dissipation Factor :
6 %
Feature :
Automotive
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Type :
Molded
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, 13 INCH
Polarity :
Polar
Depth :
4.3mm