TH3D336K010E0800
Mfr.Part #
TH3D336K010E0800
Description
CAP TANT 33UF 10% 10V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
Polarity :
Polar
Ripple Current :
430mA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Leakage Current :
0.0033mA
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Depth :
4.3mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Dissipation Factor :
6 %
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tan Delta :
0.06
Tolerance :
±10%
Capacitance :
33μF
Length :
7.3mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e0
Manufacturer Size Code :
D
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
10V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V