TH3D336K010C0800
Mfr.Part #
TH3D336K010C0800
Description
CAP TANT 33UF 10% 10V 2917
Length :
7.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Ripple Current :
430mA
Capacitance :
33μF
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Width :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±10%
Leakage Current :
0.0033mA
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
10V