TH3D336K010A0800
Mfr.Part #
TH3D336K010A0800
Description
CAP TANT 33UF 10% 10V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Tape and Reel (TR)
Dissipation Factor :
6 %
Capacitance :
33μF
Tolerance :
±10%
Width :
4.2926mm
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Depth :
4.3mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
7.2898mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
10V
Polarity :
Polar
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C