TH3D335M050F1700
Mfr.Part #
TH3D335M050F1700
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 50V 2917
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
3.3μF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
HTS Code :
Published :
JESD-609 Code :
e0
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±20%
Length :
7.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Width :
4.3mm
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
14 Weeks
Ripple Current :
300mA
Tan Delta :
0.06
Operating Temperature :
-55°C~150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Leakage Current :
0.0017mA