TH3D335M050E1700
Mfr.Part #
TH3D335M050E1700
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 50V 2917
Width :
4.3mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tan Delta :
0.06
Ripple Current :
300mA
Tolerance :
±20%
TANTAMOUNT®, TH3
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Number of Terminations :
2
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
HTS Code :
JESD-609 Code :
e0
Length :
7.3mm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Published :
Capacitance :
3.3μF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
D
Mounting Type :
Surface Mount
Packing Method :
TR, 7 INCH
Leakage Current :
0.0017mA