TH3D335M050D1700
Mfr.Part #
TH3D335M050D1700
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 50V 2917
Tolerance :
±20%
Width :
4.3mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tan Delta :
0.06
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
3.3μF
Length :
7.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Leakage Current :
0.0017mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Published :
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ripple Current :
300mA
Reach Compliance Code :
Unknown
Factory Lead Time :
14 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm