TH3D335M050C1700
Mfr.Part #
TH3D335M050C1700
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 50V 2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Length :
7.3mm
Voltage - Rated :
50V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Mounting Type :
Surface Mount
Tan Delta :
0.06
Width :
4.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
3.3μF
Tolerance :
±20%
Number of Terminations :
2
Leakage Current :
0.0017mA
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Factory Lead Time :
14 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Ripple Current :
300mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C