TH3D335K050F1700
Mfr.Part #
TH3D335K050F1700
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 50V 2917
Width :
4.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Type :
Molded
Reach Compliance Code :
Unknown
Ripple Current :
300mA
Packing Method :
TR, 13 INCH
Length :
7.3mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
3.3μF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm