TH3D335K050E1700
Mfr.Part #
TH3D335K050E1700
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 50V 2917
Packing Method :
TR, 7 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Leakage Current :
0.0017mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Mounting Type :
Ripple Current :
300mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
4.3mm
Capacitance :
3.3μF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tan Delta :
0.06
Voltage - Rated :
50V