TH3D335K050D1700
Mfr.Part #
TH3D335K050D1700
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 50V 2917
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Width :
4.3mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Leakage Current :
0.0017mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Tan Delta :
0.06
Ripple Current :
300mA
Capacitance :
3.3μF
Published :
Length :
7.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%