TH3D335K050C1700
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3D335K050C1700
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 50V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Manufacturer Size Code :
D
Packing Method :
TR, 7 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Reach Compliance Code :
Unknown
Tan Delta :
0.06
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Length :
7.3mm
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
4.3mm
Leakage Current :
0.0017mA
HTS Code :
Tolerance :
±10%
Ripple Current :
300mA
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Capacitance :
3.3μF
Feature :
Automotive
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Molded
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C