TH3D226M035F0300
Mfr.Part #
TH3D226M035F0300
Description
CAP TANT 22UF 20% 35V 2917
Voltage - Rated :
35V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
2.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Depth :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Length :
7.3mm
Leakage Current :
0.0077mA
Pbfree Code :
No
JESD-609 Code :
e0
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm
Ripple Current :
710mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
22µF