TH3D226M035E0600
Mfr.Part #
TH3D226M035E0600
Description
CAP TANT 22UF 20% 35V 2917
Capacitance :
22µF
Ripple Current :
500mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
HTS Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Length :
7.3mm
Pbfree Code :
No
Leakage Current :
0.0077mA
Voltage - Rated :
35V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
JESD-609 Code :
e0
Width :
4.3mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm