TH3D226M035D0600
Mfr.Part #
TH3D226M035D0600
Description
CAP TANT 22UF 20% 35V 2917
Tolerance :
±20%
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Width :
4.3mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ripple Current :
500mA
Capacitance :
22µF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Leakage Current :
0.0077mA
Voltage - Rated :
35V
Ratings :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, 13 INCH
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
7.3mm