TH3D226M035C0600
Mfr.Part #
TH3D226M035C0600
Description
CAP TANT 22UF 20% 35V 2917
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Published :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Factory Lead Time :
14 Weeks
JESD-609 Code :
e3
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ripple Current :
500mA
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
35V
Tolerance :
±20%
Length :
7.3mm
Capacitance :
22µF
Width :
4.3mm
Leakage Current :
0.0077mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm