TH3D226M035C0300
Mfr.Part #
TH3D226M035C0300
Description
CAP TANT 22UF 20% 35V 2917
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
22µF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm
Ripple Current :
710mA
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
35V
Manufacturer Size Code :
D
Depth :
4.3mm
Length :
7.3mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Height :
2.8mm
Leakage Current :
0.0077mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm