TH3D226M035A0600
Mfr.Part #
TH3D226M035A0600
Description
CAP TANT 22UF 20% 35V 2917
Capacitance :
22µF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
ECCN Code :
EAR99
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Width :
4.3mm
Length :
7.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
JESD-609 Code :
e4
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Voltage - Rated :
35V
Ripple Current :
500mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, 7 INCH
Leakage Current :
0.0077mA